Βρείτε μας!

ΑΕΚ

Pre-Game: ΑΕΚ – ΠΑΟ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (20:00 – ERTFLIX) για την τελευταία αγωνιστική της Basket League, στο επίσημο ντεμπούτο του Βαγγέλη Αγγέλου στον πάγκο της ομάδας.

Η αυλαία για την κανονική περίοδο της Basket League πέφτει σήμερα (20:00), με την Ένωση να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 22η και τελευταία αγωνιστική.

Οι αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος θα μεταδοθούν «Λεπτό προς Λεπτό» από την ΕΡΤ3, ενώ το ματς ΑΕΚ-Παναθηναϊκός θα μεταδοθεί μέσω της πλατφόρμας ERTFLIX.

Η αναμέτρηση δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού ο «Δικέφαλος» θα βρίσκεται σίγουρα στην 4η θέση, ενώ οι «πράσινοι» θα βρίσκονται σίγουρα στην 1η θέση. Η ΑΕΚ έχει ρεκόρ 14-7 στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ ο Παναθηναϊκός έχει 19-2.

Απόψε ο Βαγγέλης Αγγέλου θα κάνει το επίσημο ντεμπούτο του, στο πάγκο της ΑΕΚ και θέλει την νίκη για θέμα γοήτρου και ψυχολογίας ενόψει πλέι οφ.

Αγωνιστικά εκτός παραμένει ο Μάρκους Σλότερ, ενώ ο Ματ Λοτζέσκι που ακολουθούσε ατομικό πρόγραμμα, θα κριθεί τελευταία στιγμή αν θα αγωνιστεί απόψε.

Από την άλλη πλευρά για τον Παναθηναϊκό, θα απουσιάζουν οι Νεμάνια Νέντοβιτς, Τι-Τζέι Μπρέι και Λευτέρης Μαντζούκας.

ΕΔΩ μπορείτε να δείτε απευθείας το ΑΕΚ – Παναθηναϊκός στις 20:00.