Βρείτε μας!

NBA

Μεγάλο «διπλό» οι Μπακς με τρομερό Γιάννη! (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς μπήκαν με το… δεξί στο ΝΒΑ κερδίζοντας εκτός έδρας τους Χιούστον Ρόκετς με 117-111.

Όλο το καλοκαίρι, ο Τζέιμς Χάρντεν «γκρίνιαζε» πως έπρεπε να βγει αυτός MVP πέρσι. Όμως, οι απαντήσεις δίνονται στο παρκέ και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι έκανε απίθανη εμφάνιση και χάρισε το διπλό στους Μπακς.

Οι «Ρουκέτες» μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και όσο περνούσε η ώρα αύξαναν την διαφορά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 66-50.

Παρόλα αυτά, στην επανάληψη, οι Μπακς με επιμέρους 15-3 μείωσαν σε 91-90 με 9 λεπτά να μένουν για το τέλος. Λίγο αργότερα και με το σκορ στο 95-101 υπέρ των «Ελαφιών» ο «Greek Freak» αποβλήθηκε με έκτο φάουλ, όμως οι Ρόκετς δεν είχαν τις λύσεις για να πάρουν τη νίκη γνωρίζοντας την ήττα με 117-111 στην έδρα τους.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 30 πόντους, 13 ριμπάουντ και 11 ασίστ σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Από το Χιούστον ο Ουέστμπρουκ είχε 24 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Χάρντεν 19 πόντους και 14 ασίστ.