Βρείτε μας!

Διεθνή

Με το δεξί… η Ράστα Βέχτα

Το πρώτο τζάμπολ για τον 2ο όμιλο του Basketball Champions League, όπου βρίσκεται και η ΑΕΚ, έγινε με την Ράστα Βέχτα να κερδίζει την Ανβίλ με 89-76.

Οι γηπεδούχοι από την αρχή της αναμέτρησης ήταν καλύτεροι και παίζοντας καλή άμυνα, κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 40-33. Το τρίτο δεκάλεπτο, άρχισε αντίθετα με την Άνβιλ να βρίσκει ρυθμό και να φέρνει το παιχνίδι σε ισοπαλία με 62-62.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, η Ράστα Βέχτα, επέστρεψε στην καλή της άμυνα και έκανε ένα επιμέρους σκορ 27-14, για να φτάσει στην νίκη και να μπει με το δεξί στο Basketball Champions League.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Σίμπσον με 30 πόντους, 6/14 τρίποντα και 5 ριμπάουντ, ο Βαστούρια με 15 πόντους, 8 ασίστ και 6 ριμπάουντ και ο Μέρφι με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίsτ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 40-33, 62-62, 89-76