Βρείτε μας!

Διεθνή

Ασταμάτητοι Πατρινοί!

Με το καλάθι του Μπόγρη ο Προμηθέας ξέφυγε για 7 πόντους (15-8) στο 7′, αλλά η Μακάμπι Ρισόν απάντησε γρήγορα και ισοφάρισε με τον Μπουρντιγιόν, ένα λεπτό αργότερα. O Φίλερ σκόραρε και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του δεκαλέπτου (20-17).

Οι Πατρινοί πάτησαν γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο, βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση και ξέφυγαν για 10 (34-24) με την τρίποντη βομβα του Λίποβι. O Λίποβι με νεο τρίποντο έγραψε το 37-25. Οι Ισραηλινοί μείωσαν σε 43-30 με τον Ουίλιαμς στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν 7/14 τρίποντα, ενώ οι φιλοξενούμενοι σούταραν με το τραγικό 1/10.

Ο Μπόγρης συνέχισε να δημιουργεί προβλήματα στη Ρισόν και έφτασε τους 10 πόντους, κάνοντας το 53-40 στο 23′. Η ομάδα από το Ισραήλ κατάφερε να κλείσει την περίοδο στο -9 (63-54) με τον Ντόβρατ.

Oι φιλοξενούμενοι με 2 σερί τρίποντα των Ντόβρατ και Αριέλ μείωσαν στο καλάθι (69-67) στο 34′. Ο Χολ με δυ΄σκολο καλάθι, έγραψε το 81-74 στο 38′. Με νέο καλάθι του Χολ, έγινε το 86-74 στο 39 και εκεί το ματς κλείδωσε για τους Πατρινούς

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-30, 63-54, 88-77